Beleef de tweedaagse lustrumreis van de 50-jarige Rozenvereniging
11 maart 2016 4153 Views

Beleef de tweedaagse lustrumreis van de 50-jarige Rozenvereniging

Welkom op 1 en 2 juli 2016

Beleef de tweedaagse lustrumreis van de 50-jarige Rozenvereniging

Meldt u snel aan voor twee feestelijke, gezellige dagen met interessante programma’s op vrijdag 1 en zaterdag 2 juli.

Na 50 jaar prachtige excursies, talloze buitenlandse reizen en een telkens verschijnend lofwaardig magazine memoreert de Nederlandse Rozenvereniging haar 50-jarig bestaan met een tweedaagse ontmoetingsreis met interessante voordrachten, rondleidingen bij kasteel en tuinen.

Het programma ziet er als volgt uit:

Vrijdag 1 juli

10.30-11.00 uur.

U bent van harte welkom met koffie/thee en gebak in de sfeervolle stallerij van Herberg Den Rooden Leeuw, Drostestraat 35, 3958BK in Amerongen.
De herberg is gevestigd in een karakteristiek rijksmonument op de Utrechtse heuvelrug met uitzicht over het weidse rivierenlandschap van de Rijn, op een steenworp afstand van kasteel Amerongen.
11.00 uur. Na een welkomstboodschap van de voorzitter volgt een interessante lezing door de heer R. L, Ilsink, directeur van Nederlands grootste rozenveredelingsbedrijf Interplant, een vooraanstaand bedrijf dat actief is in binnen- en buitenland, waar jaarlijks 50.000 kruisingen d.m.v. hybridisatie, bestuiving en testen van mogelijke nieuwe rozenrassen plaats vindt. (Op 2 juli bezoeken we de rozenvelden en speciaal ontworpen kassen met geavanceerde computertechnologie van Interplant in Leersum).
12.00-12.30 uur. Feestelijk aperitief.
12.30-14.00 uur. Gezamenlijke lunch in het gezellige restaurant van Den Rooden Leeuw.
14.00 uur. Korte wandeling naar kasteel Amerongen, (10 minuten).
14.10-16.30 uur. Ontvangst op kasteel Amerongen voor rondleidingen door het kasteel, de tuinen en rosarium, in twee groepen, met een koffie/thee pauze rond 15.15 uur.
De geschiedenis van kasteel Amerongen gaat terug tot het jaar 1286 en werd erkend als ridderhofstad in 1797.
Het huidige kasteel is opgebouwd in Hollands-classicistische stijl. De laatste eigenaren bezaten het tot 1976 en verkochten het landgoed aan de stichting Utrechtse kastelen. Er is een indrukwekkende collectie schilderijen, 17de eeuwse meubelkunst, een 18de eeuwse bibliotheek en fraaie muziekinstrumenten. De tuin beslaat 10 hectare, er zijn 4 eeuwen tuingeschiedenis aan de huidige vooraf gegaan. In 1924 werd de tuin gemoderniseerd voor Graaf Aldenburg Bentinck. Er is een bloementuin, een rosarium met Pemberton rozen en pergola’s, een berceau en een bos met stinzenplanten.
16.30-17.00 uur. Op eigen gelegenheid naar hotel ‘t Paviljoen in Rhenen, Grebbeweg 103-105, (naast Ouwehands dierenpark).
17.00-18.00 uur. We heffen het glas tijdens het aperitief.
18.00-21.00 uur. Uitgebreid verrassingsbuffet uit de wereldkeuken met dranken arrangement. Hierna kunt u naar keuze plezierig overnachten in hotel ‘t Paviljoen. (Drankjes na het diner voor eigen rekening).

3. Kasteel Amerongen met omliggende tuinen

Tweede dag, zaterdag 2 juli.
8.00-9.30 uur.
Ontbijt in het hotel.
9.30-10.00 uur. Op eigen gelegenheid naar Leersum voor een uniek bezoek aan het rozenveredelingsbedrijf Interplant, Broekweg 5, 3956NE, Leersum. We worden ontvangen door de heer G.P. Ilsink, voor een rondleiding op dit unieke bedrijf, de kassen en de rozenvelden.
10.00-12.00 uur. Uitgebreide rondleiding bij Interplant waar gewoonlijk zelden particulieren worden toegelaten.
12.00 uur. We wandelen naar het jachtslot van de familie Ilsink, waar ons een lunch wordt aangeboden. Het jachtslot is op het terrein van het bedrijf.
12.15-14.00 uur. Lunch op het jachtslot.
14.00-14.15 uur. Op eigen gelegenheid naar twee bij elkaar liggende tuinen in Leusden, bij de familie van Haeften en de familie Jansens van Gellicum, Leusbroekerweg 4 en 5, 3832BG Leusden.
We worden ontvangen op Leusbroekerweg 5 in Leusden zuid bij de familie van Haeften in de tuin ‘Groot Sandbrink’ en verdelen ons na aankomst in twee groepen over de twee tuinen. De eerste tuin op nummer 5 ligt bij een rietgedekte boerderij uit 1850 met grote vijver. Hagen omsluiten verschillende tuingedeelten met fraaie borders en hoogstamboomgaard, weelderig begroeide oevers, een vogelbosje, een buxustuin, een pergola en veel potplanten.
De tweede tuin van 6000 m2 aan de overkant op nummer 4 heet de Tinshof. Rond het huis met rieten dak is de tuin ontstaan op een open plek in het bos. Fraaie bloemenranden rond het huis, overgaand in een bostuin. Er is een lange natuurlijke vijver, akkers en bosrand, een bongerd en leuke bospaadjes. Genieten van deze twee pareltjes.
Rond 16.00 uur. Slotwoord van de voorzitter in de tuin ‘Groot Sandbrink’ met een aperitief en uitreiking van de ‘lustrumroos’ voor iedere deelnemer, geselecteerd door de Lustrumcommissie bij Roparu.
Einde van twee gedenkwaardige lustrum dagen.

Kosten en Aanmelden.
De Nederlandse Rozenvereniging viert haar jubileum met deze twee bijzondere dagen met een gesubsidieerde kostprijs. Daarom betaalt u voor het volledige programma slechts 150.- euro p.p. Inclusief alle lunches, dranken zoals vermeld, luxe diner, overnachting op basis van 2 personen.
Als u in de buurt van de locatie woont, kunt u ook boeken zonder overnachting. Dan betaalt u 100.- euro p.p. inclusief het diner. (U kunt echter niet zonder diner boeken). Een eenpersoons kamer heeft een toeslag van 35.- euro. Er is een beperkt aantal kamers beschikbaar welke worden toegewezen op binnenkomst van aanmelden. Snel reageren is daarom aan te bevelen.
Aanmelden: uiterlijk voor 1 mei per email bij: Lianne Nouwens:  lianne.nouwens@xs4all.nl of telefonisch: 06 51223374.  Hierbij aangeven: aantal personen, met of zonder overnachting en een- of tweepersoons kamer.
Betalen: uiterlijk 1 juni aan de penningmeester t.n.v. De Nederlandse Rozenvereniging op bankrekening NL06 RABO 043672014 of NL90INGB0001345245 onder vermelding: Lustrumreis, aantal personen, met of zonder overnachting en lidnummer.
Voor vragen kunt u contact opnemen met de lustrumcommissie: Dick Schenk, Koosje van der Giessen, Maria van Zonneveld of Kees Mirande.
(Zie colofon in het Rozenbulletin)
Wij wensen u twee bijzondere feestelijke dagen toe.

De lustrumcommissie.

Previous Rozenreis naar Südbaden en Elzas 2016
Next Excursie 20 augustus 2016

You might also like

Verslag excursie Roparu Rozen

Bedrijfsbezoek aan Roparu Rozen in Wanssum Op de warmste dag van het jaar, 4 juli 2015, toog een groep van 20 enthousiaste rozenliefhebbers naar midden Limburg, temperatuur 37 graden Celsius

Nazomerbijeenkomst zaterdag 10 september 2016

Zaterdag 10 september 2016, Nazomerbijeenkomst met een bezoek aan de Botanische Tuinen in Utrecht Het bestuur heeft het genoegen u uit te nodigen voor de Nazomerbijeenkomst op zaterdag 10 september

Jubileumboek 50 Golden Years WFRS

Jubileumboek 50 Golden Years World Federation of Rose Societies – WFRS De 18e World Rose Convention werd van 28 juni t/m 4 juli 2018 in de hoofdstad van Denemarken gehouden.