Rozenreis 2026 van woensdag 3 juni tot en met zondag 7 juni 2026
5 – daagse Rozen(tuinen) reis door 4 landen van woensdag 3 juni tot en met zondag 7 juni 2026
Programma (een uitgebreide beschrijving van het programma vindt u in Rozenbulletin 214 van januari 2026)
Reisdag 1 | woensdag 3 juni 2026
Arnhem – Bad Bertrich en Wallerfangen (Duitsland)

Reisdag 2 | donderdag 4 juni 2026
Neunkirchen – Zweibrücken – Merzig – Saarschleife (Duitsland)
Vandaag ontdekken we de mooiste tuinen van het Saarland (Duitsland) te beginnen met de rozentuin bij Welschbach (Neunkirchen), waar de rozenvereniging vanaf 1979 een prachtige tuin onderhoudt met 120 verscheidene rozenvariëteiten. In Zweibrücken bezoeken we de enorme historische rozentuin, aangelegd in 1914 voor het internationale rozencongres, en geopend door prinses Hildegard van Beieren. Inmiddels is de collectie uitgegroeid tot 50.000 rozen van ruim 2000 soorten, en het symbool van Zweibrücken.

Aansluitend laten we onze zintuigen een andere tuin ontdekken, de Garten der Sinne in Merzig, onderdeel van de ‘Tuinen zonder Grenzen’, een grensoverschrijdend projekt nabij dit drielandenpunt. Deze tuin spoort aan om de menselijke zintuigen te gebruiken, met een geurentuin, een voeltuin, een luistertuin, een rozentuin en blotevoetenpaden enz.

Reisdag 3 | vrijdag 5 juni 2026
Thionville en Rodemack (Frankrijk) – Saarburg
Vandaag steken we de grens over naar Frankrijk. Niet verwonderlijk in dit gebied dat zelfs de laatste eeuw nog beurtelings de Franse en Duitse vlag wapperde. Wij rijden naar het Franse departement Moselle, waar we Thionville bezoeken gelegen aan de Moezel. Eerst bezoeken wij het 17de -eeuwse Château de Lagrange, al 4 eeuwen in bezit van Luxemburgse families. De tuin is recentelijk aangelegd door tuinarchitect Franck Neau, klimaatbestendig met vele soorten grassen en vele soorten (verwilderde) voorjaarsbloeiers, zonnebloemen, rozen en hoge kuipplanten, die in de nieuwe oranjerie overwinteren.

Zo vlakbij het drielandenpunt tussen Duitsland, Frankrijk en Luxemburg gaan we bijna ongemerkt de grens weer over voor een kort bezoekje aan Saarburg. Zoals de naam al zegt stroomt de Saar door dit aantrekkelijke vakwerkstadje, bekroond met een burcht bovenop de Warsberg. Bezienswaardig is natuurlijk de 18 meter hoge waterval in het centrum van het stadje, waar de Leuk zich in de Saar stort.
Reisdag 4 | zaterdag 6 juni 2026
Munsbach – Luxemburg – Château Ansembourg (Luxemburg)
Sinds 1980 is er een heropleving van de rozencultuur dankzij de Letzebüerger Rousefrënn en andere verenigingen. De eerste rozentuin met typisch Luxemburgse rozen was kasteeltuin Munsbach.

En we bezoeken de tuinen van het kasteel Ansembourg. Dit van oorsprong 12de -eeuwse kasteel is privébezit en niet voor bezoekers geopend, maar de magnifieke tuinen mogen we wel genieten. Aangelegd in de 17de en 18de eeuw door Thomas Bidart in strakke Franse stijl, met vele beelden uit de Griekse en Romeinse mythologie, weelderige fonteinen en natuurlijk een rozentuin.

Reisdag 5 | zondag 7 juni 2026
Saint-Hubert (België) – Arnhem
Bezoek aan het centrum van Saint-Hubert, de geboorteplaats van Pierre-Joseph Redouté. Deze 18de- eeuwse botanicus, kunstschilder en rozenliefhebber werkte tot aan het Franse keizerlijke hof en is befaamd om zijn honderden sublieme rozenaquarellen; zijn bijnaam werd zelfs ‘de Raphaël van de bloemen’.
Verdere reisinformatie:
Vertrekpunt: Station Arnhem. Vertrektijd Arnhem: wo. 3 juni om 09.00 uur
Retour in Arnhem: zaterdag 7 juni om 19.00 uur
