Terug naar nieuwsoverzicht

Nieuwjaarsbijeenkomst Zaterdag 13 januari 2024 Kasteel Heeswijk

Een geslaagde nieuwjaarsbijeenkomst op een prachtige historische locatie met het restaurant ‘Bij de Barones’ in het voormalige Koetshuis van Kasteel Heeswijk. De opkomst was buitengewoon goed te noemen ondanks diverse afmeldingen. Gelukkig hebben we een droge dag mogen ervaren, waar in 2023 in Wijk bij Duurstede de samenkomst winderig was met druilerige regen. Na de welkom en de koffie met appeltaart hebben we onder begeleiding van drie gidsen het Kasteel in al zijn schoonheid kunnen zien. Een kasteel waarvan de historische waarde bewaard is gebleven door toedoen van de laatste bewoner van het kasteel. Van 1895 tot 1963 is het kasteel onbewoond gebleven als gevolg van het testament van Alberic Baron van den Bogaerde van Terbruggen. Een bezoek om de geschiedenis te beleven van een uniek kasteel is meer dan aanbevelenswaardig.

Opgang naar Koetshuis met restaurant ‘Bij de Barones’ en Kasteel Heeswijk (foto Gerard Eppink)

Kasteel Heeswijk voor de rondleiding van een van de drie groepen

Toegangsbrug naar Kasteel Heeswijk (foto Gerard Eppink)

Na de rondleiding hebben we In de Barones getoost op het nieuwe jaar 2024. Aansluitend heeft Marika Schnittker ons meegenomen in de voorgenomen buitenlandreis naar Shropshire in Engeland, de tuinen en kwekerij van David Austin en andere bijzondere tuinen. In de januari 2024 uitgave van het Rozenbulletin staat deze reis uitgebreid beschreven.

Renaissance Garden view bij David Austin

Deel dit bericht: